Zegarek od Nissana :)

Ciekawostki motoryzacyjne

Moderator: Enid

Zegarek od Nissana :)

Postautor: Enid » 14 paź 2013, 19:54

Obrazek

Nissan zaprezentował pierwszy zegarek typu smartwatch, umożliwiający nawiązanie połączenia pomiędzy samochodem i kierowcą.

Japoński producent jest pierwszym samochodowym koncernem, który opracował zegarek smartwatch stworzony specjalnie dla kierowców samochodów serii Nissan Nismo. Zegarek koncepcyjny Nismo będzie pierwszym urządzeniem typu smartwatch, łączącym samochód z kierowcą i przekazującym mu dane biometryczne w czasie rzeczywistym.

Zegarek został zaprezentowany podczas trwającej wystawy we Frankfurcie. Nissan Nismo Watch umożliwi kierowcom:

− monitorowanie wydajności pojazdu poprzez odczyty średniej prędkości i zużycia paliwa,
− uzyskanie dostępu do systemu telematycznego pojazdu i danych dotyczących osiągów uzyskiwanych na torze,
− zapoznawanie się z danymi biometrycznymi dzięki użyciu pulsometru,
− łączenie się z samochodem za pomocą aplikacji na smartfon z wykorzystaniem technologii Bluetooth Low Energy,
− odbieranie spersonalizowanych informacji od Nissana.

Gareth Dunsmore, dyrektor generalny ds. komunikacji marketingowej Nissana na Europę, wyjaśnia: „Przenośna technologia” szybko zyskuje na popularności, a my chcemy wykorzystać ją, tak aby uczynić markę Nismo bardziej przystępną. Na torze wyścigowym Nissan wykorzystuje najnowocześniejsze biometryczne technologie szkoleniowe w celu poprawy wyników kierowców Nismo. Teraz pragniemy zaoferować tę technologię miłośnikom naszej marki, aby spotęgować ich doznania podczas jazdy i zwiększyć radość płynącą z posiadania samochodu Nismo.”

Obrazek

Dodajmy, że w tym roku Nissan zaprezentował Nismo Lab – mobilne laboratorium wyposażone w najnowsze, zaawansowane biometryczne narzędzia szkoleniowe, takie jak technologia badania fal mózgowych i JukeRide, najnowocześniejsze narzędzie do analizy osiągów, które na żywo rejestruje dane biometryczne kierowców oraz informacje z systemu telematycznego samochodów wyczynowych Nismo podczas wyścigów. Wizja Nismo przewiduje wykorzystanie technologii ery cyfrowej i udostępnienie ich w postaci przenośnych produktów dla sportowców trenujących różnorodne dyscypliny oraz posiadaczy samochodów marki Nissan. Wybrano już trzy najważniejsze technologie, na których oparty zostanie dalszy rozwój w tym kierunku:

− EKG (elektrokardiogram) – mierzy odstęp RR w rytmie serca, identyfikując wczesne oznaki zmęczenia,
− EEG (elektroencefalogram) – na podstawie analizy fal mózgowych monitoruje poziom koncentracji i emocje kierowcy, pomagając mu uzyskać szczytową formę,
− Temperatura ciała – rejestruje temperaturę ciała i poziom nawodnienia organizmu.

Zegarek Nismo Watch potrafi również śledzić i oceniać aktywność użytkownika w serwisach Facebook, Twitter, Pinterest oraz Instagram za pomocą opracowanego przez Nissana programu Social Speed. Nismo Watch będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej oraz w czarno-czerwonych flagowych barwach marki. Wygląd zegarka inspirowany jest logo Nismo. Gareth Dunsmore podsumowuje „Ten zegarek w każdym aspekcie emanuje filozofią Nismo. Nawet opakowanie produktu jest w stylu Nismo, a do jego produkcji używane będą opony i guma z toru wyścigowego. A ponieważ Nismo to wyczynowy dział Nissana, chcieliśmy znaleźć sposób, który pozwoliłby wykorzystać wyścigowe dziedzictwo Nismo w innowacyjnym produkcie przyszłości.”

Zegarek Nismo Watch będzie wyposażony w baterię litową ładowaną przez kabel micro-USB. W normalnych warunkach użytkowania czas pracy baterii wynosi siedem dni.

Obrazek

Obrazek

Źródło: http://www.auto-news.pl/wiadomosci/ciekawostki/zegarek-od-nissana_11933/
Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co napiszesz może zostać zmoderowane.

Obrazek
Awatar użytkownika
Enid
Forumowicz
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Auto: Audi A3 8L

Re: Zegarek od Nissana :)

Postautor: Mariola_S » 07 lis 2014, 09:38

Jaki jest sens kopiować coś ząb w ząb?
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Postautor: kakami » 05 maja 2015, 10:45

CHCĘ TAKI!!!! :D
kakami
Początkujący
Początkujący

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lipton46 » 19 maja 2018, 12:23

Jeszcze kilka lat i będzie jak w Knight Riderze - Kitt podjeżdżaj pod klatkę ;)
lipton46
Początkujący
Początkujący

Postautor: katius » 11 lip 2018, 14:14

Mi się też podobają takie zegarki Casio ;) Według mnie jest to naprawdę strzał w dziesiątke :)
,,To źle, że miłość, choć ślepa i głucha,
Idzie, gdzie zechce i czego chce słucha
Awatar użytkownika
katius
Początkujący
Początkujący

Postautor: Grzes26 » 16 lip 2018, 10:05

Ja pierwsze słyszę o czymś takim. Ale fajnie wiedzieć, że istnieją takie zegarki.
____
Szybka i bezpieczna wymiana walut online.
Grzes26
Początkujący
Początkujący

Postautor: dobrakobieta » 09 wrz 2018, 11:10

W sumie to całkiem niezłe te zegarki, ale ja chyba wolę coś bardziej klasycznego :) Skoro mowa tutaj o zegarkach, to widziałam ostatnio bardzo fajne modele na https://www.crazytime.pl/firm-pol-1518093574-FESTINA.html. Jak Wam się podobają? Czy Waszym zdaniem taki zegarek to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny, czy nie do końca? Jak uważacie?
dobrakobieta
Początkujący
Początkujący

Postautor: guixar5b » 10 wrz 2018, 12:10

Warto doradzić się w tej sprawie specjalisty. On na pewno będzie w stanie w tym obszarze tematycznym pomóc :)
... jeśli spadasz z wysokiego klifu, to równie dobrze możesz spróbować polecieć niczym ptak, bo co ci szkodzi.
Awatar użytkownika
guixar5b
Początkujący
Początkujący

Postautor: milka » 26 wrz 2018, 06:46

Bardzo fajny sprzęt. Szkoda by było go np. zgubić i nie odzyskać. Na wypadek takiej sytuacji warto się więc odpowiednio zabezpieczyć. Nie wiem czy słyszałeś o serwisie Uczciwi.com. Ja korzystam od jakiegoś czasu i oznaczam cenne dla mnie przedmioty. W serwisie generujesz unikalne ID, którym znakujesz swoje sprzęty - np. ten zegarek. Dzięki temu jeśli przedmiot zostanie znaleziony wiadomo co z nim dalej robić. Uczciwy znalazca dzwoni do Centrum Alarmowego, a tam ekipa zajmuje się organizacją zwrotu. Wiem, że sporo osób tak robi i to skuteczne rozwiązanie.
milka
Początkujący
Początkujący

Postautor: jorlo » 26 wrz 2018, 14:43

Może warto w tym temacie popytać znajomych? Moim zdaniem to może być bardzo dobre rozwiązanie.
To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
Awatar użytkownika
jorlo
Początkujący
Początkujący

Następna

Wróć do Ciekawostki